Sohbet Sohbet odaları

4 hafta önce admin tarafından eklendi. 43 views kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Sohbet Arapça kökenli bir kelimeden türemiştir. sohbet dost, arkadaş, ve yarenler ile yapılan söyleşidir.
Günümüz dünyasında sohbet Odaları  şu şekli almıştır, insanlar artık sohbetlerini telefon yada bilgisayar yolu ile sosyal ağlar üzerinden yapmaya başlamışlardır.
Geçmişte sohbetler bir evde ailenin yada ailelerin toplanması ile konu konuyu açar eskilere gidilir derken çaylar meşrubatlar, gelir giderdi. Şimdilerde ise kişiler bırakın bire bir sohbet etmeyi yan yana gelindiğinde telefon yada tablet ile uğraşmaktan birbirlerini görmezler bile.

Sohbet Siteleri 
Bu durum bizlerin hayatına radyonun girmesi ve televizyonun izlemesi ile tetiklenmiştir, akabinde yaygınlaşan İnternet ağı mobil iletişimler akrabalık ve arkadaşlıkları öldürmeye başlamıştır kişiler artık sohbetlerini birbirlerini tanımadıkları insanlar ile dertlerini tanımadıkları insanlara anlatarak yapmaktadırlar.
Bu tür durumlar için sohbet kullanımı için yapılmış Sohbet siteleri git gide yaygınlaşmış ve kişilerin kullanımına sunulmuştur bu tür sitelerin iyiliği kadar kötülüğü de bulunmaktadır. Sitelerin genellikle yaygın güvenlik tedbirleri almalarına rağmen gerçek hayatta olduğu gibi sanal alemde de kötü insanlar bulunmaktadır buda zaten doğanın kanunudur.

Bu tür sohbet sitelerinde genellikle birbirini tanımayan insanlar dertlerini tasalarını paylaşmak için bulunmaktadır. Örnek verecek olursak işin yorgunluğunu atmak için bu tür sohbet sitelere giren ve hem radyosunu hemde eğlence için oyundur yada başka türlü eğlence amaçlı girilen yerlerdir.

Şimdi evini ile alakalı bir sorun var yada kendi içinizde çözemediğiniz bir sorun var, tanıdığınız kimse ile paylaşamıyorsunuz bir sohbet sitesine girerek tanımadığınız kişilere anlatıp içinizi döküp kafanızı rahatlatabilirsiniz. Çevrenizde tanıdığınız insanların sizi yargılamasından yada sizi eleştirmesinden çekiniyor olabilirsiniz. İşte sohbet siteleri bu çekinmelerinize ve bir terapi yaparcasına derdinizi anlatmak ve rahatlamak için girebileceğiniz yerler var.

Geçmiş dönemde ki sohbetler aranıyor mu denilirse hemde çok denilecek kadar fazladır. dediğimiz gibi arkadaşlık, yarenlik, dostluk geçmişte akrabalık falan bu şekilde azalmıştır. Gelişen teknolojinin zararlarından en büyüğü de bunlar diyebiliriz. Ama siz bu zararı kara dönüştürün ve sohbet odalarımıza gelerek yeni arkadaşlar edinin… Artık sohbetinizi evin odasında değil bir sohbet sitesinin sohbet odasında yapabilirsiniz.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.