Saglik Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

2 ay önce admin tarafından eklendi. 74 views kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Kadınların hassas olduğu konulardan biri olan büyük meme sorunu, Türkiye’de yaygın olduğu kadar ameliyatıyla birlikte sorunsuz olarak tedavi edilebilir durumdur. Günümüz şartları içerisinde özel ameliyat ile büyük meme sorunsalını giderebilir, böyle bir sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Araştırmalara göre kadınlarda özgüven eksikliğine kadar giden sorunların birçoğunu yaratan büyük meme sorunu için günümüzde en iyi çözüm, ameliyattır.

Başarılı bir ameliyat, yaklaşık olarak ortalaması hesaplandığında 2,5 saat ile 4 saat aralığında değişen bir operasyondur. Eğer ki meme, büyük oluşun yanı sıra biraz daha iri meme ise, ameliyat süresi biraz daha uzun sürebilir. Meme küçültme ameliyatı yapıldığı esnada hasta, anestezi altında olur ve ameliyat bitimi boyunca anestezi etkisinde kalır. Ameliyatın ekstra bir ağır ya da sancılı olma gibi durumu söz konusu olmayıp, 1 gün sonrasında hastaneden sorunsuz şekilde ayrılabilinir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat sonrasında memenizin herhangi bir yerinde çok önemli iz oluşmayacaktır. Ancak meme ucunda çok fazla önemsenmeyecek olan, zamanla geçen basit bir kayıp görünümlü durum olabilir. Rahatsız etmeyecek olup zamanla geçecek bir kayıptır.

Yapılan ameliyat, eriyen dikişler ile dikiş atılarak kapatılır. Bu sayede ilerleyen zaman sonrasında dikişlerin çıkartılması gibi bir durum söz konusu olmadan iz kalma gibi bir durumda olmaz. Böylelikle eriyen dikişler sayesinde yaralarında kapanması bu şekilde sağlanır.

Normal Yaşama Hemen Dönülebilir

Meme küçültme ameliyatı sonrasında herhangi bir süre boyunca dinlenme ihtiyacına gerek kalmadan, birkaç günlük sürecek olan ameliyat ve dinlenme sonrasında direkt olarak yaşamda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Korkulması gerekmeyen bir ameliyat olacağı gibi özgüveninizi geri kazanmak isteyenlerin kesinlikle yapması gereken bir ameliyattır. Bu ameliyat sonrasında daha rahat koşabilecek, daha az terleyecek, daha çok sosyal aktiviteler içerisinde yer alabileceksiniz.

Ameliyat Dışında Meme Küçültülür mü?

Ameliyat dışında meme küçültme operasyonunun yapıldığı herhangi bir yöntem bulunmuyor. Ameliyat ile yapılan işlem adına Liposuction denir. Liposuction işlemi, sarkık olmayan ve gergin derili olan memelerde uygulanan bir yağ dokusu alma ameliyatıdır. Göğüs küçültme operasyonunda herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaz ve ameliyat dışında bu işlemin uygulanabileceği bir ortam yaratılamaz.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.