Sohbet Chat Sohbet Odası

3 ay önce admin tarafından eklendi. 175 views kez görüntülendi. 8 yorum yapıldı.

Öncelikle herkese çok selamlar ve saygılar. Hayırlı sohbetler, dostluklar ve arkadaşlık kurmanın doğru adresi olan damlasohbete hoşgeldiniz. Umarım memnun kalırsınız. damlasohbet Makalesi örnegini açtık umarım bi faydamız olur. Internet sitelerinde var olan muhabbet siteleri genellikle sohbet makaleleri yazarlar. Bu yoldan hareketle site içindeki her şey makale için yeterli ve güzel bir konu olabilir. İlk makalemizde damlasohbet.net sohbet ailesinin sizlere katacağı katkılardan bahsetmek istiyorum. Sitemiz gerçekten Edirne’sinden, Hakkari’ ye, Sinop’ tan Adana’ ya ülkemizin kısacası doğusundan batısına ve kuzeyinden güneyine hatta yurtdışından herkesi kapsayan güzel bir ortamın bulunduğu yerdir.
Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri, Sohbet Sitesi, Sohbet Odası, Chat, Chat Odaları, Chat Siteleri, Chat Sitesi, Chat Odası, bizimmekan, kelebek, mirc, kalbim, mynet, geveze, zurna ve geyik gibi muhabbetlerin olduğu sitelerde yorumlar ve makaleler olur. Bizimde bu yerimizde Hollanda, Almanya, Kanada, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri (USA). İsveç, İsviçre, İngiltere, kardeş ülke Azerbaycan, kısacası yurtdışı tüm ülkelerden dostlarımız katılmaktadır.
Bu ortamda bizler her rumuzun arkasında muhakkak bir insan vardır ve yaratılanı yaratandan ötürü sevmeli anlayışıyla çıktık. Her zaman saygı önemlidir. Saygı olmadan sevgiden bahsedilemez. Yaşadığımız bu dönemde gerçek dostu bulmak gerçekten lüks olmaya başladı. Çünkü gerçek dostluklar maalesef zor bulunuyor, aramakla da bulunmuyor o gelip o zor anınızda sizi buluyor bunu öğrendim. Zaten bu nedenle her zaman bizler iyi gün dostu değil kötü gün dostu istemeliyiz. İyi günümüzde herkes dost oluyor. Ama gerçekten o samimiyeti hissettiğinizde onu kaybetmekten korkmalısınız. Yada düşündüm de korkmamalısınız yaa. Dost bu ya kaybetme korkusu onda son bulmalı. Ağzımıza her geleni de söylesek, moralini de bozsak demediğimizi bırakmasak bile dost bu umurunda değildir ki. Zaten gerçek dostlar birbirlerini hiçbir zaman gerçekten kıramazlar. Karakterlerine bağlı olarak çok kötü sözler de söyleseler o sözlerin hiçbirini içten söylememişlerdir. O kadar laf söyler bi sırıtır sende sırıtırsın olay orda biter işte.. İyi bilirler dostlar bunları… Kaybetme korkusu olmaz ama değerlerini çok iyi bilmek gerekir.
Önemli olan yazmak olsun yazacak konu mutlaka bulunur muhabbet etmek isteyen kişiler ile muhabbet ettiğimizde bu kişilerin nelerden hoşlandığını ya da sitelere ne amaçla girdiklerini öğrenerek değişik konularda değişik yazılar yazabiliriz. damlasohbet gibi güzel sohbet sitelerinde insanlar birbirleriyle konuşarak en güzel dostlukları kurarlar bu şekilde dostluk ortamı oluşturan insanlar adeta bir aile gibi birbirleriyle sohbet ederek birbirlerinin iyi ya da kötü günlerinde her zaman yanlarında olurlar bu şekilde olduğu zaman da insanlar daha mutlu olur hayata daha pozitif gözlerle bakmaya başlarlar.
Toplumsal ilişkilerde sevgi duygusunun çok önemli bir yeri vardır. Biz, içimizde olan bu güzel duygu sayesinde insanlara sevgiyle yaklaşırız. Sevdiğimiz kişilerle arkadaşlıklar, dostluklar kurulur. Bizler de damlasohbet olarak sizlerle daha iyi, güzel bir ortam kurmaya çalıştık. Bu nedenle dostlarımızı, sevdiklerimizi Onları kırmamaya, incitmemeye özen gösterilir, sevdiğimiz kişilerin hataları bağışlanır,  hoşgörülü olunur. Bütün bunlar sevginin, yüce Allah’ın bize verdiği büyük bir nimet olduğunun göstergesidir. Sevgiyi yaşatan, şefkat ve merhamet, saygı, anlayış, fedakarlık hoşgörüdür. Sevgi yaşama anlam katar. Sevgi gönülden gelen bir duygudur. Sevgi kelimeyle ifade edilen bir söz değildir aslında. O kutsal bir duygudur. Temiz, saf bir kalbin derinliklerinde var olan bir değerdir. Hiç bir şeyle değişilmeyen cevherdir sevgi. Sevgi, sevilene karşı değer vermektir, tahammüldür, fedakarlıktır. Bir annenin yüreğinde o kutsal sevgi olmasa evladına karşı canı pahasına olsa da sonsuz merhameti gösterebilir miydi?
İnsanlar birbirini  severken, hataları da sevmek anlamına gelmez, birbirlerini, hatalara rağmen sevmek anlamına gelir. Sevgi olmadan dostluk, arkadaşlık, sırdaşlık, sadakat, güven gibi özelliklerin tam olarak yaşanması mümkün olmaz. Sevgiyle birlikte saygı göstermek de çok önemlidir. Saygı, sevgi duyulan kişiye verilen değerin ifadesidir. O kişiye ne kadar önem verdiğinin ve onu ne kadar ciddiye aldığının göstergesidir. Böyle bir sevgide, alabildiğine saygı vardır. Sarsılmaz bir sadakat vardır. Ölene kadar sürecek bir sırdaşlık vardır. O kişiye karşı hiçbir şüphe duymayacak kadar kesin bir güven vardır. Bu saygıda, kişiler birbirleriyle  samimi, yakın ve rahat bir dostluk içindedirler. Ama aynı zamanda da, karşılıklı olarak birbirlerine çok ciddi şekilde değer vermelerinden dolayı, attıkları her adımı, söyledikleri her sözü, gösterdikleri her tavrı düşünerek, ince ince eleyerek, tutum ve davranışlarla dostluk kazanımını korumaktır önemli. Dolayısıyla bu saygı anlayışı, insanların sevgideki coşkularını, derinliklerini, yakınlıklarını ve birbirlerine olan güvenlerini artıran bir güzellik şeklindedir.
Öfkesine yenilenler, affetmeyi beceremeyenler, gönüllerinde kin ve öc alma hırsını yenemeyenler, mağrurluklarına ezilenler, başkalarına saygı duyamayanlar, egolarına esir düşenler sevgiden nasip alamayanlardır. Kendi çıkarları için dostlukları hiçe sayanlar, yalınız kendi menfaati uğruna insanları ezebilenler sevgiden ne anlar ki!
Karşında olan insana, arkadaşına, tanıdık tanımadığına, dostumsun diyene karşı söylenen acı, kalp  yakıcı, gönlü yıkıcı sözler söylemek sevgiyi eritir, tüketir, yerini de kırgınlıklar, dargınlıklar alır.
Sevgiyle insan kazanılır, sevgisizlikle dostluklar bile kaybedilir. Sevgisizlik vicdanı rahatsız eder, huzursuzluklara sebebiyet verir. Sevgi paylaştıkça çoğalır, sıkıntılar paylaştıkça azalır, sevgi, yaralarının tümünü silebilir sadece anılarla tatlı bir hüzün kalır yürekte. Sevgi her şeyin çözümüdür aslında, her sıkıntının sonunda bunu anlayabilir insan. Damlasohbet güzel dostluklara ve muhabbetlere adım attığınız için sonsuz teşekkürler.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

 • 19 Mayıs 2019 / 19:10
  Duygun

  Elimde kocaman bir çiçekle geldim 🙂 Hayırlı uğurlu bol sohbetli olsun Sunucumuz , güzel dostluklar ve özellikle bayanların birbirini kıskanmadığı samimi bir ortamda güzel günlere.. Saygılar.

 • 19 Mayıs 2019 / 19:11
  AdrenaLin

  Merhaba DamLaSohbet.. Yapımcısı Admini. Açmış oLduğunuz Bu site için Öncelikle Teşekkür ederim. Hızla geLişen Sohbet odaLarında Herzmanki gibi Üst sıraLarda Yer aLmaya Hakediyorsunuz. Her Kesimden Her Yaş Grubunun RahatLıkLa Sohbet EdebiLeceği , OyunLar OynayabiLeceği ve DostLukLar EdinebiLeceği Temiz Nezih Bir Ortam. BaşarıLar diLiyor İyi SohbetLer..

 • 19 Mayıs 2019 / 19:17
  uGuR

  Selamlar Damlasohbet yöneticileri. Yapmış olduğunuz bu çalışma için teşekkür ederim size. ismi gibi ortamı da güzel olan bir çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler..

 • 19 Mayıs 2019 / 22:07
  MUSTANG

  Hayırlı olması dileklerimle başlayyım konuşmama .dd kuçuk sanal dunyada kısa zmanda çok kişi tanıdım ve büyük bir aile sahibi oldum. Acısı tatlısı kavgası makarısı derken 2. sanal dönemimde 9. ayım oldu uzun sure ara verdikten sonra aranıza döndüm. Başarılar ve sevgiler arkadşlar.

 • 19 Mayıs 2019 / 22:50
  Dua

  Oncelikle slmlar harika bir yazi olmus gercek dostluklarla uzun omurlu bir yola ciktik hedefimiz seviyeli ve bagimlisi olacaginiz bir ortam kurmak umarim el birligi ile guzel bir aile ortami kurup yolumuza devam edecegiz.FARKİMİZİN FARKİNA VARACAKSİNİZ 😉

 • 20 Mayıs 2019 / 00:46
  KaRaKuLe

  OnceLikLe HayirLi ugurLu oLsun Allah Utandirmasin GuzeL bi Sunucu SeviyeLi bir ortam kurmanin Peşinde oLdugu Guzel bi Sunucu Herkesin bu guzeL ortamda bizimLe beraber oLmasiniz temmenni ederim .. 🙂

 • 20 Mayıs 2019 / 01:05
  MeLodi

  Merhabalar.. Çok güzel bir Site hazırlamışsınız. ismi de oldukça güzel olmuş. Yeni arkadaşlık dostluk ve aile ortamı kurmuşsunuz. Teşekkür ediyorum.. Arkadaşlarıma ve Dostlarıma tavsiye edeceğim bir mekan olmuş. Sevgiyle hoşçakalın..

 • 20 Mayıs 2019 / 01:14
  Firdevs

  Merhaba DamlaSohbet. Burda bende varım diyenlerdenim çok güzel bir mekan hazırlanmış seviyeli saygılı dostluklar ve arkadaşlıklar İçin hepberaber el eleyiz. Teşekkürler ediyorum herkese.

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.