Saglik Astım Belirtileri ve Tedavi Yolları

3 ay önce admin tarafından eklendi. 97 views kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Astım, nefes almada güçlük çekmektir. Geceleri astım belirtileri daha çok görülür. Astım hastaları geceleri sık uykudan uyanır. Uyku problemleri ile birleştiğinde nefesin kesilmesi ve daha büyük sorunlara yol açması yaşanır. Astımlı kişiler sigara ortamlarından özelikle kaçınmalıdır. Nefes sorunu problemini artırır. Buteyko yöntemi ile astım sorunlarınızın tümü ortadan kalkacaktır. Sizlere doğru nefes teknikleri gösterileceği için hayat kaliteniz normale dönecektir.

Astım Belirtileri ve Astımın Neden Olduğu Durumlar

Astım belirtileri gizli gizli de çıkabilir. Çocuğunuz varsa kontrol etmelisiniz. Sık tıkanma durumları yaşıyorsa hastalık başlamış olabilir. Kötü hava şartlarında astımın şiddeti artar. Hastanın günlük aktivitelerini yerine getirtmez. Spor yaparken dahi hasta zorlanır. Astım hastalığı kökeninde bulgular henüz tam olarak saptanamamıştır. Genetik olduğu görüşü yaygındır. Anne özellikle hamileyken sigara kullanması çocuğun astım olmasını artırır. Zatürre geçiren kişilerin de astıma yakalandığı görülür. Hırıltılı nefesler ve kesik kesik nefesler görülür.

Buteyko tekniği sizlere düzenli ve sağlıklı nefes alma tekniklerini öğretir. Nefes hacminin normale dönmesi sonucunda şikâyetlerinizde azalma göreceksiniz. Solunum zorluğunda kalp ritimlerinde belirli düzensizlikler görülür. Bedenle birlikte zihinde yorgunluklar görülür. Teknikleri düzenli uyguladığınız zaman stres ve kaygılarınız ortadan kalkar. Astımlı olan kişiler, hastalığı olmayan kişilere göre daha fazla nefes alırlar. Ağızdan nefes alışları artar ve uyurken hırıltılar görülür. Tekniklerimizle sizler ilk olarak solunum hacminizin normale geldiğini göreceksiniz.

Astım bebeklik evresinde çıkabileceği gibi ileri yaşlarda da görülür. Tedavi edilmediği zaman ileri yaşlarda büyük sıkıntılara yol açar. Hareketleriniz kısıtlanır ve yaşam kalitenizde düşüşler ortaya çıkar. Astımın tedavisinde yapmanız gereken sizlere göstereceğimiz Buteyko tekniklerini hayatınıza katmanızdır. Düzenli şekilde uygulanması sağlığınıza olumlu katkılar sunacaktır. Astım kişide hayat stresi yaratır. Tedavi edilmezse ölümcül durumlara kadar gider. Broşlarınızın açılması ile sağlığınız düzene girer. Astım sorunlarınızdan kurtulduğunuz zaman hayata daha pozitif şekilde bakacaksınız. Yaşamdan zevk almak için nefes egzersizleri tekniklerini hayatınızın her anına sokmalısınız. Düzenli ve kaliteli solunum sizleri daha güçlü yapar.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.